Pekkaniska Oy

VANTAA

Tiilipojanlenkki 1
01720 VANTAA

Puh. 010 662 2000
Faksi 010 662 2080




NOSTOKONEITA, NOSTOLAITTEITA JA NOSTOPALVELUJA

nostolaitteet, nosturit, nosturipalvelut, nosturi

Liiketoiminnan esittely

PEKKANISKA on johtava henkilönostimia ja nostureita vuokraava ja myyvä yritys Suomessa, Venäjällä, Virossa ja Latviassa ja Liettuassa.
Laadun takaavat osaava henkilöstö, alan uudenaikaisin useiden tuhansien koneiden kalusto ja laatujärjestelmä, jolle on myönnetty vuonna 1997 SFS-EN ISO 9001 -standardin mukainen sertifikaatti.
Sertifikaatti on ensimmäinen Skandinaviassa nostoalan yritykselle myönnetty ja se kattaa koko Pekkaniska Oy:n toiminnan.

Toimipaikat

Pekkaniska Oy
Tiilipojanlenkki 1-5, 01720 Vantaa
Puh. +358 10 6622 000
Fax +358 10 6622 080
pekkaniska@pekkaniska.com

Pekkaniska Oy Hämeenlinna
Koivistontie 1, 13600 Hämeenlinna
Puh. +358 10 6622 300
Fax +358 10 6622 380
hameenlinna@pekkaniska.com

Pekkaniska Oy Joensuu
Rahtikatu 18, 80100 Joensuu
Puh. +358 10 6622 450
Fax +358 10 6622 451
joensuu@pekkaniska.com

Pekkaniska Oy Jyväskylä
Poratie 2, 40320 Jyväskylä
Puh. +358 10 6622 600
Fax +358 10 6622 680
jyvaskyla@pekkaniska.com

Pekkaniska Oy Kilpilahti / Sköldvik
Nesteentie 217, 06830 Kulloonkylä
Puh. +358 10 6622 000
Fax +358 10 6622 080
skoldvik@pekkaniska.com

Pekkaniska Oy Kokkola
Yritystie 12, 68300 Kälviä
Puh. +358 10 6622 700
Fax +358 10 6622 780
kokkola@pekkaniska.com

Pekkaniska Oy Kuopio
Ajajantie 10 B, 70780 Kuopio
Puh. +358 10 6622 450
Fax +358 10 6622 451
kuopio@pekkaniska.com


Pekkaniska Oy Lahti
Mursketie 2, 15860 Hollola
Puh. +358 10 6622 200
Fax +358 10 6622 280
lahti@pekkaniska.com

Pekkaniska Oy Lappeenranta
Myllymäenkatu 25, 53100 Lappeenranta
Puh. +358 10 6622 400
Fax +358 10 6622 480
lappeenranta@pekkaniska.com


Pekkaniska Oy Olkiluoto
Ulkokiventie 11-13, 27160 Olkiluoto
Puh. +358 10 6622 900
Fax +358 10 6622 981
olkiluoto@pekkaniska.com


Pekkaniska Oy Oulu
Alasintie 10, 90400 Oulu
Puh. +358 10 6622 800
Fax +358 10 6622 881
oulu@pekkaniska.com


Pekkaniska Oy Pori
Uunikatu 6, 28610 Pori
Puh. +358 10 6622 900
Fax +358 10 6622 982
pori@pekkaniska.com


Pekkaniska Oy Seinäjoki
Pajantie 5 E, 60510 Hyllykallio
Puh. +358 10 6622 700
Fax. +358 10 6622 780
seinajoki@pekkaniska.com


Pekkaniska Oy Tampere
Asentajankatu 3, 33840 Tampere
Puh. +358 10 6622 500
Fax +358 10 6622 580
tampere@pekkaniska.

Pekkaniska Oy Turku
Orikedonkatu 13, 20380 Turku
Puh. +358 10 6622 100
Fax +358 10 6622 180
turku@pekkaniska.

Tuotteet

Tuotteet/Palvelut
Ajoneuvonosturit
nostolava-autot
henkilönostimet
ympäripyörivät kurottajat
saksilavat
puomilavat
erikoisnostimet
sääsuojaus
tela-alustainen ristikkopuominosturi 750 tn
trukit
haalaustyöt
/img/c/718108.jpg

Lisätiedot

LINDE - trukit
HAULOTTE - henkilönostimet

Hakusanat

Liebherr, Haulotte, nosturi, kuukulkija, nivelpuomilava, autonosturi, ammattimies, ajoneuvonosturit, tela-alustainen ristikkopuominosturi 750tn, Liebherr, nosturit, nosturi, nostureita, autonosturit, ympäripyörivät kurottajat, kurottajat, nostolava-autot, henkilönostimet, henkilönostin, henkilönostimia, nostimet, nostin, nostimia, saksilavat, saksilava, saksilavoja, puomilavat, erikoisnostimet, kuukulkijat, nivelpuomilavat, Haulotte, ammattimies-palvelu, ammattimiehet, nostopalvelu, nostopalvelua, nostopalvelut, trukki, trukit, trukkeja, haalaus, haalaukset, haalauksia, haalaustyö, haalaustyöt, haalaustöitä, sääsuoja, sääsuojat, sääsuojia, sääsuojaus, sääsuojaukset, sääsuojauksia, halli, hallit, halleja, teline, telineet, telineitä, niska
Myy laskusi meille!thyssenkrupp - Alumiinin ammattilainen