Alutec Oy, Alumiiniovi Alumiiniovet Uusimaa Pohjois-Suomi Etelä-Suomi Pirkanmaa Pohjanmaa

Ilmoittaja:
Ilmoitettu:
17.06.2021 16:00
Kategoria:
Alutec Oy, Alumiiniovi Alumiiniovet Uusimaa Pohjois-Suomi Etelä-Suomi Pirkanmaa Pohjanmaa.
AlumiiniOvi on rakennuksen käyntikortti.

Alutec-alumiiniovet ovat kestäviä ja helppohoitoisia ovia, jotka kestävät käytössä vuosikymmeniä. Alumiiniovet valmistetaan joko lämpöä eristämättömästä sisäovijärjestelmästä tai lämmöneristävästä ulko-ovijärjestelmästä ja niitä käytetään esimerkiksi julkisrakennuksien kuten koulujen tai sairaalojen ovina ja kerrostalojen alaovina. Toimitamme kevyet ja hilseilemättömät alumiiniovet heloitettuna ja lasitettuna ja asennamme ne paikoilleen - olipa kohde missä päin Suomea tahansa.

Alutec-alumiiniovet ovat aina CE-merkittyjä. Ovet valmistetaan joko 74 mm vahvasta, lämpökatkaistusta Thermo 74 -ovijärjestelmästä tai eristävämmästä, 86 mm vahvasta Thermo 86 -ovijärjestelmästä. Ovet pintakäsitellään yleensä joko anodisoimalla tai pulverimaalaamalla.

Alumiiniovet voivat olla esimerkiksi yksi- tai kaksilehtisiä ja aueta joko sisään- tai ulospäin. Ne voidaan liittää Alutec-ikkunaan, joka antaa parhaan tiiviyden ja lämmöneristyksen, tai esimerkiksi Alutec-lasiseinään. Ovijärjestelmä soveltuu 1k-, 2k- tai 3k-laseille.

Jokainen alumiiniovi valmistetaan asiakkaan toivomusten ja mittojen mukaan ja oven suunnittelija voikin vaikuttaa itse oven designiin. Mahdollisuuksia ovat esimerkiksi
- lasilistojen muotoilu
- ulko- ja sisäpintojen käsittely erivärisiksi
- E30, EI230 ja EI260
- leveämpi moduulioviprofiili, johon mahtuvat niin erikoislukko kuin kulunvalvontalaitteet
- decoral -pintakäsittely, joka mahdollistaa alumiinioven valmistamisen puuoven näköisenä

Alutec Oy, YLIVIESKA

Alumiinikatu 5
84100 YLIVIESKA
Puh. (08) 410 5500

Yhteystiedot

Myynti:

Henna Östberg 050 918 0169, henna.ostberg@alutec.fi

Markus Heikkinen 041 433 4998, markus.heikkinen@alutec.fi

Jaana Kailajärvi 040 507 7957, jaana.kailajarvi@alutec.fi

Jani Nevasaari 044 358 0680, jani.nevasaari@alutec.fi

Tomi Poutiainen 044 542 5294, tomi.poutiainen@alutec.fi

Jukka Vellonen 040 195 2495, jukka.vellonen@alutec.fi

Myyntikonttori - Oulu
- Tuomo Hannula 040 507 0636, tuomo.hannula@alutec.fi
- Timo Tuppurainen 0400 298 861, timo.tuppurainen@alutec.fi

Asennuspäällikkö Tolonen Tomi 0400 320 661, tomi.tolonen@alutec.fi



www.alutec.fi

Tuotteet:
- Alumiiniovet ja -ikkunat
- Parvekekaiteet
- Parvekeasitukset
- Parvekesäleiköt
- Terassilasitukset
- Alumiinipalo-ovet ja -ikkunat
- Lasijulkisivut, julkisivusäleiköt sekä lasikatot
- Alumiiniprofiilin työstäminen





Alutec Oy, Alumiiniovi Alumiiniovet Uusimaa Pohjois-Suomi Etelä-Suomi Pirkanmaa Pohjanmaa
Lisätietoja yrityssivulta: Alutec Oy
Kiinteistötarkastukset ja tärinämittauksetthyssenkrupp - Alumiinin ammattilainen