Elementtirakenteita, seinäelementit, kattoelementit, Termo Panels Oy / EKE Panels, Lahti

Ilmoittaja:
Ilmoitettu:
29.11.2012 17:12
Kategoria:
Toimitamme korkealaatuiset kattoelementtit, seinäelementit ja sokkelielementit eri käyttökohteisiin. Teollisuushallit ja varastohallit, tuotantotilat, pihatot, vesilaitokset, pesulat ja urheiluhallit ovat hyviä esimerkkejä rakennuksista, joihin polyuretaanielementimme sopivat. Myös elintarviketilat sekä kylmä- ja pakkashuoneet ovat toimituskohteita tuotteillemme.

Ulko- ja sisäpintojen teräsohutlevyjen pinnoitusmateriaalien vahvuuksien osalta panostamme 50µm ja 25µm paksuuksien käyttöön, millä varmistetaan elementtien pitkäikäisyys. Pinnoiteväreiksi voidaan valita esim. RR-värit. Lisätietoa elementeistä mittoineen ja ominaisuuksineen sivuilla Seinäelementit, Kattoelementit ja Sokkelit.
Ulko- ja sisäpintamateriaaleina käytämme:


- Muovipinnoitettu 0,5mm teräsohutlevy
- Alumiini AlMg3 0,7mm
- Ruostumaton- tai haponkestävä ohutlevy 0,5mm

Termo Panels Oy toimittajana takaa asiakkaalle luotettavan palvelun
Valmistamme korkelaatuiset polyuretaanielementit Heinolassa, missä kotimainen pk-yrityksemme Termo Panels Oy tuotantotiloineen sijaitsee. Yrityksellämme on kokemusta sandwich-elementtien valmistuksesta ja toimituksista Suomen sääoloihin on jo 30 vuoden ajalta. Johtoajatuksenamme on; "Pitää myös sen, minkä lupaa!" Sillä meillä et hautaudu organisaation syövereihin

Yhteystiedot

www.termopanels.fi

Termo Panels Oy
Korpinmaantie 1
18100 HEINOLA

puh. (03) 883 700
fax. (03) 715 7091
sähköpostit: etunimi.sukunimi@termopanels.fi
Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen
Y-tunnus: 2161889-7
Lisätietoja yrityssivulta: Termo Panels Oy
Kiinteistötarkastukset ja tärinämittauksetthyssenkrupp - Alumiinin ammattilainen